İNTERNET NİÇİN VAR? - EYMEN TAPAR

İNTERNET NİÇİN VAR? - EYMEN TAPAR

 


İnternet Niçin Var?

 

İnterneti niçin kullandığımızın farkında mıyız? Ondan nasıl yararlanıyoruz?

 

İnternet = olmasını istediğimiz bir şekilde daha güçlü biz, siz, sen.

 

Hitabetini geliştirmek isteyen hitabeti geliştirmek üzerine yönelir ve kaynak bulur. Ders okumak isteyenler ders kaynaklarına yönelir.

 

Şarkıcı olmak isteyen ses eğitimi videolarına yönelir. Basit ve temel düzeyde de olsa internet sürdürülebilir bilgi ve tecrübe kaynakları vadediyor.

 

Ancak internet sınırsız değildir. İnternete sınırsız ve sonsuz gözüyle bakarsak İnterneti hem gözümüzde büyütürüz hem de internetin kontrolünü kaybederiz.

 

Çünkü biz insanlar sınırsız kaynakları suistimal etmeyi kendimiz için faydalı bulabiliriz. Bu demek oluyor ki internete sınırsız diyen ve eğlence arayışını kendinde yeterli bulan biri, bütün ömrünü internetin sınırsız ve eğlenceli dediği kısmında harcayacaktır.

 

Bunun dışında internet bireyi tiranlaştırmak için var. Kendi kendine yeten birey hem zamanla dünyaya karamsar ve kötü gözle baksın hem de kendi iyiliğini düşünsün. Yani dünya acımasız ve her kötülüğü hak ediyor. Ben de bir birey olarak korkak ve güçsüzüm. İnternet denen şey de bana güç veriyor. Öyleyse kendi köşemde güçleneyim. İşte internet, bu gibi insanları köşesine hapsetmek ve onları duyarsızlaşmış bir taşa dönüştürmek için de var.


Eymen Tapar

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski